Slovník: Opalovací pistole


Opalovací pistole - Horkovzdušná pistole je obecně známá jako pomůcka pro odstraňování nátěrů. Můžete ji však použít na spoustu jiných prací, např. na ohýbání plastových trubek, svařování fólií, letování trubek či rozmrazování.

Různé práce vyžadují různou teplotu. Neméně důležité je nastavení rychlosti vzduchu, které závisí na materiálu a rychlosti práce. Správné nastavení teploty a rychlosti vzduchu přispívá k dobrým výsledkům práce.

Různé trysky umožňuje precizní práci při různých požadavcích. Např. pokud potřebujete úzký proud vzduchu na určité místo nebo pokud horký vzduch nemá směřovat na okenní tabulky. Současný trh nabízí široký výběr různých trysek, z nichž nejpoužívanější jsou uvedeny zde.

3) Horkovzdušná pistole – Omezovač proudu vzduchu

1) Omezovač proudu vzduchu:

Tato tryska slouží k soustředění horkého vzduchu do jednoho bodu.

Horkovzdušná pistole – Zahnutá tryska

2) Zahnutá tryska:

Tato tryska je ideální pro ohýbání plastových trubek, svařování měděných trubek, aplikaci tepelně smrštitelných hadiček či jiné práce, kde teplo musí směřovat kolem celého obvodu.

3) Horkovzdušná pistole - Rozptylovač vzduchu

3) Rozptylovač vzduchu:

Tato tryska je vhodná pokud potřebujete intenzivní teplo k odstraňování starých podlahových krytin a vinylových potahů nebo k opalování nátěrů.

Horkovzdušná pistole - Deflektor

4) Deflektor:

Tato tryska je vhodná k odstraňování nátěrů z oken či změkčování tmelů, kdy potřebujete chránit sklo před proudem horkého vzduchu.

Víte, že horkovzdušná pistole se může snadno přehřát? Některé horkovzdušné pistole jsou vybaveny ochranou proti přehřívání; pokud je teplota příliš vysoká, nástroj se na krátkou dobu automaticky vypne, aby nedošlo k jeho poškození. Horkovzdušné pistole, které tuto ochranu nemají, se mohou poškodit do té míry, že již nepůjdou opravit.

TIP PRO NÁŘADÍ

Regulace stálé teploty, kterou jsou vybaveny horkovzdušné pistole Skil, nejen zabraňuje přehřívání, ale též umožňuje dlouhodobou práci bez vypínání


« Zpět do slovníku