Technologie METABO

Vydáno: 29.02.2016 16:40
Technologie METABO
Dlouhá životnost, výkonnost, bezpečnost, kompaktnost: s Metabo Ultra-M technologií využíváte jako profesionál všechny ultrasilné výhody nové generace akumulátorů s kapacitou 4.0 Ah. Vsaďte na několik desítek let trvající kompetenci v oblasti akumulátorů od METABO.

Dlouhá životnost, výkonnost, bezpečnost, kompaktnost: s Metabo Ultra-M technologií využíváte jako profesionál všechny ultrasilné výhody nové generace akumulátorů s kapacitou 4.0 Ah. Vsaďte na několik desítek let trvající kompetenci v oblasti akumulátorů od METABO.

Metabo Ultra-M-Technologie
Profitujte z jedinečné souhry:
- Inteligentní řízení akumulátorů
- Patentovaná AIR-COOLED nabíjecí technologie
- Systém kontroly jednotlivých článků akumulátorů (ESCP)
- Procesorem řízené nabíjení a vybíjení.
Autobalancer

Účinná kontrola vibrací a nákladů: Nový systém Metabo Autobalancer sedí na hnacím hřídeli úhlové brusky a nahrazuje opěrnou přírubu. Uvnitř tělíska se nacházejí volně pohyblivé ocelové kuličky v olejové vaně. Podle druhu užívání produkují odpovídající sílu působící proti nevyváženým řezným nebo brusným kotoučem. Tato technologie chrání nejen zdraví uživatelů, ale zvyšuje i možné časy používání strojů uživateli a zároveň výrazně zvyšuje životnost kotoučů (až o 50%)!
VIDEO: Autobalancer - podlahový test
VIDEO: Autobalancer s různým příslušenstvím
VIDEO: Autobalancer - lahvový test
Metabo - Inovační technologie
Co je zvláštního na Metabo Marathon motoru?

Jedinečná je ochrana vinutí epoxidovou pryskyřicí, práškově nanesenou na pólové cívky, čímž je činí absolutně odolnými vůči poškozujícímu prachu. Metabo ochranná mřížka vinutí nabízí dodatečnou ochranu proti abrazivnímu působení prachu a tím podstatně prodlužuje životnost stroje.
Metabo Marathon motor

Ochranná mřížka vinutí. Nejlepší protiprachová ochrana kotvy proti abrazivním poškozením na trhu

Zalití pólových cívek práškovou pryskyřicí: Optimální ochrana vinutí proti abrazivnímu brusnému prachu
K čemu slouží Metabo S-automatic bezpečnostní spojka?

K ohraničení nárazového zpětného momentu, který vznikne například zablokováním nástroje.
K čemu slouží při elektrickém ručním nářadí Metabo měřič teploty vinutí (Metabo Signal)?

Elektrické ruční nářadí Metabo s označením Signal má ve vinutí zabudovaný měřič teploty (Thermosensor). Před překročením přípustného oteplení informuje blikáním nebo trvalým svícením před očekávaným přetížením.


Metabo Impuls technologie

Patentovaná, světově jedinečná technologie, umožňující vyšroubování šroubů s těžce poškozenými hlavičkami a navrtávání do hladkých, nebo mimořádně tvrdých povrchů bez důlkování.
Jaká je výhoda Metabo Contact technologie?

Ihned, jak se konec vrtáku dotkne vodivého, uzemněného materiálu (např. Vedení vody nebo elektrické sítě), stroj se automaticky vypne a na displeji svítí červená dioda.
Co znamená Vario-Tacho-Constamatic (VTC) - plnovlnná elektronika?

Počet otáček lze plynule nastavit od nejmenší po maximální hodnotu. Počet otáček při zatížení zůstává i při nejtěžších otáčkách stejný, jako při velmi nízko nastavených volnoběžných otáčkách.
Co znamená "Quick" systém pro rychlou výměnu nástrojů?

Umožňuje pohodlně a bez použití jiného nářadí výměnu vrtáků v rychloupínacích sklíčidle, pilových plátků, brusných a řezných kotoučů apod.
Co je výhoda "výkyvného pohybu"?

Výkyv má při přímočarých pilách Šavlová pilách 3 přesvědčivé argumenty:
- Práce dopředu je rychlejší, protože při tomto pohybu je lepší odvod pilin
- Protože není třeba vyvinout velkou přítlačnou sílu, je práce jednodušší, bezpečnější a pohodlnější
- Menší tření, lepší chlazení a čištění prodlužuje životnost pilových plátků
Co je axiální / radiální ventilátor a jaké má výhody?

Jedná se o novodobý typ ventilátoru, který generuje extrémně vysoké chladicí množství ve dvou rovinách. Proto je Metabo motor i při nejtěžším nasazení velmi rychle chlazený, což vede k delší životnosti motoru.
Jaké výhody má planetová převodovka?

Je vhodná na nejvyšší převodové poměry v nejmenších prostorech. Všechny pohyblivé části jsou z kovu. Robustní planetová převodovka prodlužuje mnohonásobně životnost a zároveň se stará o přepínání rychlosti šetřící převodovku díky pružinové spojce.
Jaké výhody má převodovka horní třídy úhlových brusek od METABO?

Má nejlepší vlastnosti běhu s optimálním přenosem síly a zároveň se skoro vůbec neopotřebovává. Nevydává téměř žádné zvuky a zároveň se stará o delší životnost.