Krásná zahrada s Metabem

Co si představíte, když se řekne Metabo? Vrtačku? Bourací kladivo? Tím to, ale nekončí. Německý výrobce Metabo nabízí i zahradní techniku. Čerpadla, vodárny, sekačky a mnohem více. V článku se podíváme na strunu akumulátorového vyžínače RTD 18 LTX BL 30. Mějte krásnou zahradu a sekejte s Metabem.

Hledáte lehký a kompaktní vyžínač, který vám pomůže dokončit sekací práce na zahradě? Vsaďte na akumulátorový vyžínač RTD 18 LTX BL 30. Aku vyžínače se vyznačují svojí lehkostí, ale i nižší hlučností oproti těm benzínovým. Díky čemuž je můžete používat i zónách citlivých na hluk. Strunové sekačky jsou výborným pomocníkem při sekání těžko přístupných míst či trávy kolem stromů, plotů, staveb či záhonů. Jednoduše řečeno poradí si s trávou, na kterou je klasická sekačka krátká.

Fotografie: AKU vyžínač RTD 18 LTX BL 30 značky Metabo

Metabo vyžínač má ve svém názvu zkratku BL, která u všech strojů této značky signalizuje, že se jedná o výrobek s bezuhlíkovým motorem. Tento typ motoru zajišťuje vysoký řezný výkon a dlouhou dobu běhu na jedno nabití akumulátoru. Obsluha sekačky je snadná a intuitivní. Zejména díky systému Metabo Quick, který umožňuje vyjmutí nebo otevření cívky bez nutnosti dalších nástrojů. Výrobce myslel i na vaši bezpečnost. Sekačku vybavil dodatečným bezpečnostním vypínačem a úchopová místa pogumoval. Vyžínáč využijete zejména na delší trávu a jemné porosty, jelikož seká s pomocí žací struny, která není příliš vhodná na sekání drobných dřevin.

Fotografie: Aku vyžínač Metabo

A co na vás po rozbalení bude čekat v krabici?

✔️Kruhové držadlo: zajistí správně držení těla

✔️Ramenní popruh: sníží tlak na rameno během práce

✔️Ochranný kryt: pro udržení odstupu od stromů, keřů nebo dalších překážek

✔️Cívka s dvojitou strunou: a to o průměru 2 a 4 mm

✔️Klíč s vnitřním šestihranem: na šrouby

✔️Křížový šroubovák: na povolování a utahování šroubů s křížovou drážkou

Aku vyžínač Metabo RTD 18 LTX BL 30 je dodáván bez akumulátoru a nabíječky. Pokud jste vlastníkem nějakého akumulátorového nářadí a baterie se vám nechce dokupovat, můžete tento vyžínač pohánět jakýmkoliv 18 V akumulátorem, který spadá do systému CAS. V případě, že si chcete aku článek a nabíječku dokoupit, doporučujeme článek LIHD 18 V o kapacitě 4,0 Ah. Pro ty z vás, co jsou rádi připraveni a vybaveni dopředu, radíme dokoupení náhradní struny a ramenního popruhu.  

Všechny novinky

Související produkty